;

موفق ترین برندهای لوکس دنیا

  • 0 نظر
  • 380 بازدید
  • چهارشنبه 22 آذر 1396

موفق ترین برندهای لوکس دنیا;
موفق ترین برندهای لوکس دنیا

معرفی 10 برند برتر دنیا

 

اگر ثروتمند باشید چه می پوشید؟ به راستی تا به حال فکر کرده اید که ثروتمندان لباس هایشان را از کجا می خرند؟ چه کیفی به دست می گیرند و ... شاید روزی شما هم به جمع آنها بپیوندید! پس در ادامه مطلب همراه ما باشید.1. گوچی (Gucci)


گوچیو گوچی نخستین فروشگاه کالاهای چرمی خود را در سال 1906 میلادی در فورانس ایتالیا افتتاح کرد. یک قرن بعد، لوگوی این کمپانی به محصولات لاکچری در دنیا تبدیل شد. گوچی در سال 1920 میلادی، کیف های چرمی به سوارکارها می فروخت و اکنون یکی از بهترین برندهای کیف در دنیا به شمار می رود. در حال حاضر، «فریدا جیانانی» در بخش طراحی این شرکت مشغول به کار است و لوگوی دو G قفل شده در یکدیگر را به بزرگ ترین برند پول ساز دنیا تبدیل کرده است.

 

2. شانل (Chanel)

یکی از بهترین برندهای مد در دنیا، شانل است. این شرکت در سال 1909 میلادی توسط «کوکو (گابریل) شانل» تاسیس شد. کوکو شانل در قرن بیستم، خودش را به عنوان مهم ترین و مشهورترین برند پوشاک بانوان در دنیا به اثبات رساند. لباس های این برند، زیبا، شیک، راحت و کاربردی هستند. پیراهن و دامن های فاستونی های شانل و ژاکت های آن همچنان در صدر پرفروش ترین پوشاک دنیا رار دارند.


3. کالوین کلین (Calvin Klein)

در سال 1968 میلادی، کالوین کلین شرکت کالوین کلین را با مسوولیت محدود راه اندازی کرد. در آن زمان فقط خط تولید کوچکی از کت های زنانه و مردانه داشت. در دهه 70 میلادی، کلین دو جایزه Coty را برای طراح مینیمالیستی خود دریافت کرد و در اواسط آن دهه، نام خود را روی جیب های عقب شلوارها حک می کرد. در سال 2003 میلادی، «فیلیپس وان هوزن» این برند را با تلاش بسیار به دست آورد و در حال حاضر، این برند سه فاز قیمت متفاوت از لباس های بسیار گران تا قیمت های تقریبا متناسب دارد.

 


4. لوئیس ویتون (Louis Vuitton)

برند کالاهای چرمی و پوشاک لوکس فرانسوی که در حال حاضر بخش اصلی کمپانی فرانسوی LVMH است، در سال 1854 میلادی به عنوان تولید کننده کیف و چمدان تاسیس شده است. این کمپانی، بیشتر برای کیف های دستی چرمی شهرت دارد و طراح اصلی آن نیز مارک جاکوب است.

 


5. کریستین دیور (Christian Dior)

طراحان این شرکت را در سال 1945 میلادی تاسیس کردند و خیلی زود به دلیل طرح های متفاوت ژاکت های کمربند دار و دامن های کوتاه، شهرت پیدا کرد. پس از سهمیه بندی پارچه در طول جنگ جهانی دوم، استفاده زیاد دیور بسیار حیرت آورد و عجیب بود. از سال 1996، طراحی ارشد این برند – جان گالیانو – وظیفه نظارت و طراحی محصولات این کمپانی را به عهده دارد.

 


6. ورساچه (Versace)

جیانی ورساچه در سال 1978 میلادی کمپانی ورساچه را راه اندازی کرد. پس از مرگ او در سال 1997 میلادی، خواهرش دوناتلا ورساچه که معاون جیانی بود، به عنوان طراح ارشد و برادرش سانتو ورساچه به عنوان مدیر کل انتخاب شدند. با اینکه حرف و حدیث هایی در مورد این برند وجود دارد، اما همچنان این شرکت به خانواده ورساچه تعلق دارد.

 

 

7. جورجیو آرمانی (Giorgio Armani)

جورجیو آرمانی 74 ساله تنها سهام دار، رئیس کل و مدیر اجرای این برند است. کارخانه مد و کالاهای لوکس، همه چیز از پوشاک گرفته تا لوازم آرایشی را تولید و عرضه می کند. اما بیشتر شهرت این برند برای پوشاک مردانه آن است.

 


8. رالف لورن (Ralph Lauren)

رالف لورن 69 ساله ابتدا یک فروشنده کراوات در بروکز برادِرز بود اما 42 سال پیش شرکت تولید کراوات خود را راه اندازی کرد. در حال حاضر بیش از 35 بوتیک در آمریکا دارد. این شرکت سه مجموعه برای عرضه دارد: پولو که بیشتر پوشاک مردانه است، بلک لیبل که بیشتر برای پوشاک شهری افراد پولدار است و پرپل لیبل که خط تولید تجملاتی است.

 


9. پرادا (Prada)

در سال 1913 میلادی، ماریو پرادا شرکت پرادا را برای تولید و عرضه کالاهای چرمی تاسیس کرد. نوه او میوچیا در سال 1978 میلادی این شرکت را به ارث برد و خط تولید پوشاک را نیز به آن اضافه کرد.

 


10. ایو سن لورن (Yves Saint Laurent)

این کمپانی در سال 1961 میلادی تاسیس شد و نخستین خانه مدی بود که پوشاک آماده زنان را عرضه می کرد. در سال 1966 میلادی بوتیک های «ریو گوچه» برای پوشاک بانوان گشایش یافتند و در سال 1974 نیز خط تولید لباس های آماده مردانه راه اندازی شد. در سال 1999 میلادی، شرکت گوچی این کمپانی را خریداری کرد.

نظرات خود را بیان کنید

ارسال نظر

  +     12   =   21