چگونه یک لباس زنانه مناسب انتخاب کنیم

 • 0 نظر
 • 365 بازدید
 • سه شنبه 26 شهریور 1398

چگونه یک لباس زنانه مناسب انتخاب کنیم
چگونه یک لباس زنانه مناسب انتخاب کنیم
3.5 از 5 بوسیله 2 رای
لباس مناسب چیست و چگونه انتخاب می‌شود؟ هر ساله چند بار جهت خریدن لباس اقدام می کنیم، در بیشتر موارد خرید کردن بسیار لذت بخش خواهد بود و در روحیه انسان تغییرات موثری اییجاد می کند. این خریدها اگر در شرایطی انجام شود که موارد اصولی رعایت شود و از روی بی حوصلگی انجام نشود می تواند آثار مثبتی روی روحیه و زندگی شما داشته باشد.پس با ما همراه باشید تا اصول خرید لباس را با هم دنبال کنیم.

لباس مناسب چیست و چگونه انتخاب می‌شود؟

هر ساله چند بار جهت خریدن لباس اقدام می کنیم، در بیشتر موارد خرید کردن بسیار لذت بخش خواهد بود و در روحیه انسان تغییرات موثری اییجاد می کند. این خریدها اگر در شرایطی انجام شود که موارد اصولی رعایت شود و از روی بی حوصلگی انجام نشود می تواند آثار مثبتی روی روحیه و زندگی شما داشته باشد.پس با ما همراه باشید تا اصول خرید لباس را با هم دنبال کنیم.

اصول خرید لباس

۱- به فرم بدنتان توجه کنید

 فرم بدن

تصمیم خود رابگیرید ، ویژگی بارز لباسی که می خواهید خریداری کنید چگونه باید باشد؟

شما در خرید لباس باید به این نکته توجه داشته باشید که لباس امکان پنهان کردن بخش هایی از بدن شما و یا بارز کردن بخش هایی از بدن شما را دارد. پس به خوبی با فرم بدنتان باید آشنا باشید و تصمیم خود را برای پوشش یا نمایش قسمت های بدن خود باید گرفته باشید.

 • طراحی لباس: طرح‌های افقی باعث می شود بدن شما عریض‌تر (چاق‌تر به نظر بیایید) و طرح‌های عمودی باعث می شود بدن شما بلند‌تر و کشیده‌تر(لاغرتر به نظر بیایید ) نمایش می‌دهند. اگر می خواهید بدنتان حالت متناسبی را از خود در لباس بروز دهد، بهتر است که اگر قد کوتاهی دارید لباسی با خطوط عمودی و اگر قد بلند و لاغر هستید لباسی با طرحهای افقی انتخاب کنید تا متناسب تر به نظر بیایید.
 • کمر لباس: کمربند‌ها هر چقدر که پایین‌تر قرار گیرند باعث می‌شوند انحنای بدن شما بیشتر شود و به شکل گیری قسمت های مختلف بدنتان بهتر انجام شود.
 • دوخت لباس: دوخت لباس تاثیر زیادی در چاق یا لاغر نمایش داده شدن بدن شما خواهد داشت. مثلا شلوارهای پاچه گشاد باعث می شوند که پاهای شما حجیم تر نشان داده شوند.
 • انواع لباس های پایین تنه: دامن‌هایی که پایین آنها آزادتر است ، فرم بدن شما را عریض‌تر نشان می دهند. دامن‌های بلند و راسته نیز باعث عریض‌تر نشان داده شدن پایین تنه می شوند.
 • فیت بودن لباس: همانطور که کاملا مشخص است لباس های جذب باعث نمایش بیشتر جزئیات بدن شما خواهد شد و لباسهای گشاد این جزئیات را نشان نمی دهند.

لباسی مناسب و اندازه شماست در آن راحت هستید و باعث محدودیت حرکات بدن شما را بر خلاف لباس‌های تنگ یا خیلی گشاد نمی شود. اگر در حال کاهش وزن و یا افزایش وزن هستید یا لباس جدید خریداری نکنید یا در لحظه زندگی کنید، اینکه لباس را برای بعدا خریداری کنید امری اشتباه است و بعدا شاید سایز لباس با شما همخوانی نداشته باشد و یا پس از تغییر وزن فرم بدنتان تغییر کرده و لباس به اصطلاح رو بدنتان ننشیند و مورد علاقه شما نباشد. پس لباس‌هایی بخرید که همین حالا به شما می‌آیند.

۲- به رنگ،قیمت و کیفیت لباس هایتان توجه کنید

 • رنگ

 رنگ لباس مناسب

رنگ هایی را انتخاب کنید که با رنگ پوستتان همخوانی دارد در واقع اگر رنگ پوست گرمی دارید بهتر است از رنگ های گرم استفاده کنید و اگر رنگ پوست شما رنگی سرد است بهتر است که انتخاب های شما از بین رنگ های سرد باشد.

رنگها را با هم ست کنید و رنگهایی که تا حدی با هم متضاد هستند را نیز استفاده نکنید مثلا رنگ های بنفش و زرد، آبی و نارنجی ، قرمز و سبز با هم سنخیتی ندارند.

بهتر است که یک رنگ پایه را به عنوان رنگ اصلی لباس خود انتخاب نمایید و سعی کنید که مابقی رنگ‌ها با آن ست شود‌.

 • قیمت

پولتان را برای آیتم‌هایی که قیمت بیشتری دارند و عمر آن‌ها نیز بیشتر است هزینه کنید. برای مثال اگر از بوتی خوشتان آمده که قیمتش دو برابر بوت دیگری است ولی پایداری آن ده برابر همان بوت است می‌توانید پول خود را جمع کرده و بوت بهتر را بخرید چرا که در نهایت هزینه‌ای که باید برای بوت‌های با کیفیت پایین بعدی بدهید بیشتر است:

با اینکه همیشه گران بودن به معنی با کیفیت بودن یک جنس نیست ولی در اکثر مواقع لباس گران نشانه با کیفیت بودن آن است.

درزها را چک کنید و ببینید که هماهنگ و روی هم قرار می‌گیرند. درزهای دوخته شده ضعیف از نشانه‌های کیفیت کم لباس هستند.

کیفیت را به کمیت ترجیح دهید. یک لباس با کیفیت در روز خرید می‌تواند بهتر از چند لباس بی‌کیفیت برای شما عمل کند.

 • کیفیت

 کیفیت دوخت لباس

اگر از لباس یا لباس‌هایی از یک برند خاص خوشتان آمده است بهتر است برای خرید بعدی باز هم اجناس این برند خاص را چک کنید چرا که احتمال این که مورد پسند شما باشند بیشتر است و از طرفی سایز بندی آن هم دست شما آمده است.

۳– ساختار تیپ شما باید چگونه باشد؟

 • اصولی برای انتخاب لباس

یه فرم کلی در ذهن خود در نظر بگیرید و تیپ خود را تغییر ندهید، ضمن اینکه شما باید لباسهایی داشته باشید که بتوانید در مواقع نیاز روی آنها حساب باز کنید و به عنوان پایه ی تیپ و شخصیتتان روی آنها حساب کنید.

برای مثال یک دست شلوار خوب زنانه که بتواند با اکثر مانتوها و کفش‌های شما ست شود و قابل پوشیدن در اکثر موقعیت‌ها باشد انتخاب کنید.

 • انتخاب رنگ های طبیعی 

وقتی صحبت از فشن و مد می‌شود رنگ‌های طبیعی برای شما تنها مشکی،‌ طوسی،‌ قهوه‌ای ، خاکستری و قهوه‌ای روشن(پوستی)  هستند. از آنجایی که این رنگ‌ها با هم ست نمی‌شوند بهتر است یک یا دو رنگ از آن‌ها در تیپتان باشد و بقیه لباس‌ها را در رنگ‌های دیگر انتخاب کنید.

 با توجه به توضیحات داده شده امیدواریم شما بتوانید لباس مناسب خود را تهیه و از آن لذت ببرید.

 

نظرات خود را بیان کنید

ارسال نظر

  چهل و چهار     -     بیست و سه   =